Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ван Дaјк си поигра со Фирмино, кога го виде камерманот, знаеше што следува

Ливерпул ги започна подготовките за новата сезона во која ќе брани титулата англиски шампион.

Вирџил ван Дајк, кој е познат како најдобар дефанзивец во светот, е познат по својата одлична техника, која ја покажа на вчерашниот тренинг.

Имено, Ван Дајк успеа да ја протне топката меѓу нозете на Роберто Фирмино, а потоа и Енди Робертсон додека беа во движење.

Потоа, привлечно гледаше наоколу. Го виде камерманот и знаеше што следува. Тој веднаш праша дали сè е снимено.

Advertisement