Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Волеј кој долго ќе се памети!

Несекојдневен, фантастичен гол со волеј постигнат е на мечот помеѓу Дижон и Брест. Иван Кордона длабоко во судското надополнување погоди на феноменален начин за 0:2.

Неговиот гол сигурно ќе влезе во трка за изборот на наградата „Пушкаш“ која се доделува за најубав гол во една сезона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com