Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Зошто Почетино се врати на теренот половина час по завршувањето на натпреварот?

Објавено:

Аргентинскиот експерт Маурисио Почетино го однесе Тотенхем во историското финале на Лигата на шампионите.

Преку Лукас Моура, кој постигна три гола, Спарс направи голем пресврт и го освои Ајакс со 2:2 на среде Амстердам.

Почетино многу емоционално го доживеа влезот во финалето. Ова е неговиот прв голем успех, но она што тој го направи половина час по завршувањето на натпреварот навистина заслушува почит.

Фановите на Тотенхем се уште беа на трибините поради безбедносни причини. Почетино дојде на терен за да ги поздрави, и за ова доби одлични овации.

https://twitter.com/theawayfans/status/1126406562719969285

Потоа му се придружија неколку играчи од тимот. Со ова Почетино покажа дека е голем човек.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама