Connect with us

Фудбал

Винисиус го повреди Модриќ на загревањето, Хрватот го одби извинувањето на својот млад соиграч (ВИДЕО)

Published

on

Синоќа Лука Модриќ се истакна во победата на Реал над Аталанта во првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на шампионите.

Денес се појави видео кое покажува дека тој беше повреден од соиграчот на загревањето пред натпреварот.

За време на играњето „лаженка“ на стадионот во Бергамо, Винисиус Јуниор беше во кругот меѓу другите соиграчи. Младиот (20) бразилски крилен напаѓач се обиде да му ја одземе топката на Лука и со тоа да го турне својот постар колега во улога на бркач. Сепак, тој влезе премногу остро и го удри на глуждот, така што плејмејкерот на Реал куцаше од болка. Модриќ полуде по својот 16-годишен помлад соиграч и двапати го одби неговото извинување.

Сепак, тоа не го спречи капитенот на хрватската репрезентација да биде одличен подоцна во играта и да биде еден од најзаслужните за вредната победа на Реал на тешкото гостување во Бергамо.

Facebook