Connect with us

Фудбал

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Конфликт помеѓу навивачите на Партизан и Звезда – Му го запали лицето на друг навивач со бакла

Партизан и Црвена Звезда вчера се натпреваруваа во големото дерби на српскиот фудбал, и тоа заврши 1:1.

Во пресрет на натпреварот, видовме немири на улиците во Белград.

Како што известува, Делије и Гробари се судриле на булеварот Јушни кога неколку навивачи на Партизан избегале од полицискиот кордон со цел да ги нападнат приврзаниците на Звезда.

Беше навистина брутално, и еден навивач го „запали“ лицето на друг со бакла.

Беше „жешко“ и на трибините, бидејќи полицијата мораше да влезе на трибините и да стави лисици на рацете на еден од навивачите.

Вака изгледаше …

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама