Поврзи се со нас

Фудбал

За нив нема дилема: „Најдобриот во светот за 2020 година“

Роберт Левандовски е веројатно најголемиот губитник на сезоната поради фактот што Франс Фудбал нема да ја додели Златната топка за најдобар фудбалер на светот оваа година.

Полскиот напаѓач беше најголемиот фаворит за наградата и тој дефинитивно е најголемата жртва на откажувањето на наградата, иако немаше причина за тоа.

Сепак, многумина му оддаваат почит на Левандовски што е најдобар за 2020 година. Голем графит посветен на Левандовски со јасни мотиви се појави и на улиците на Варшава.

„Најдобриот играч на светот за 2020 година“, се зборовите што го красат графитот.

 

loading...

Facebook