Поврзи се со нас

Фудбал

Заработува милиони и бара од Сони да го почести со PS5

Францускиот фудбалер на ПСЖ, Алан Сен Максимин објави интересен пост на Твитер.

Сент-Максимин хумористично побара нова конзола од PlayStation. Иако заработува милиони, 23-годишниот Французин побара подарок PlayStation 5.

„Еј Плејстејшн, дали имаш PS5 за моите следбеници? (Лажам, тоа е всушност за мене)“, напиша крилниот напаѓач од Париз.

Објавен е PlayStation 5 и првите среќници веќе можат да уживаат во играта. Меѓу среќниците е целиот тим на Милан од кој Златан Ибрахимовиќ ја купи најновата конзола на Сони.

 

loading...

Facebook