Поврзи се со нас

Фудбал

Жестока критика по уште еден пораз: „Пјаниќ и Де Јонг не можеа да одиграат ниту едно додавање“

Барселона претрпе нов пораз, овој пат синоќа кај Атлетико Мадрид.
Мадрид славеше 1:0, и уште еднаш ги откри сите лоши страни на Каталонците.

Барса изгледаше безидејно, навивачите беа разочарани, по десет кола е јасно дека многу не е во ред. Популарната Марка жестоко ја критикуваше играта на Барса.

„Барселона влезе во многу опасна состојба на шок. Играчите кои најмногу се очекуваат не се во стандард. Гризман лута по теренот, Пјаниќ и Де Јонг не можеа да одиграат ниту едно додавање, а Меси не може сам. Аргентинецот е видно потресен од се што се случува околу него, но тој е и најдобар на теренот. Покрај кризата со играта, Барса се наоѓа во огромни проблеми со повредите. Фати нема да се врати со месеци, а сега го нема Пике чија повреда е исто така многу сериозна “, се наведува, меѓу другото, во анализата на Марка.

Барса последен пат имаше толку лош старт во сезоната 1991/92. Потоа по осум кола постигнаа само 11 поени. Сега имаат и 11.

loading...

Facebook