Connect with us

Фудбал

Златан Ибрахимовиќ конечно се согласи да потпише

Златан Ибрахимовиќ и Милан се согласија да ја продолжат соработката.

По неколкунеделните преговори, конечно е постигнат договор за нов договор и наскоро официјално ќе биде објавено проширување на соработката.

Ибра ќе остане член на Милан до јуни 2021 година. Во тој период тој ќе заработи вкупно седум милиони евра и сега се чека само официјална потврда.

Во наредните денови, Златан ќе се приклучи на преостанатиот тим, кој е во функција од понеделник и ќе ги започне подготовките за новата сезона.

loading...

Ибрахимовиќ пристигна во Милано во јануари. Неговото пристигнување оживеа тим кој играше навистина фантастично, а Златан беше одличен, па тој постигна 11 голови на 20 одиграни натпревари и забележа мал број на асистенции.

Ќе видиме како ќе изгледаат „росонерите“ во новата сезона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com