Connect with us

Фудбал

Ѕвездата на Интер: Новиот систем ме казнува, Конте …

Објавено:

Натпреварот против Сасуоло ќе биде и натпреварот на Матео Политано. Напаѓачот на Интер зборуваше на пресрет за предизвикот кој фудбалерите на Интер ќе го игра на стадионот Мапеи в недела против неговиот поранешен тим.

„Статистиката е на наша страна, ние треба да продолжиме на овој пат. Споредено со минатата година, кога секогаш бев во стартиниот состав, сега играм помалку од првата минута. Треба да бидам подготвен кога тренерот ќе ме повика “, рече 26-годишникот.

„Конте? Ги прави сите да се чувствуваат важни и на исто ниво, зависи од нас како играме. Јас сум во добри односи со него, тој е директен и ги кажува работите како што се“.

„Повреда на Санчез? Кога со месеци губите важен соиграч, тоа може да влијае многу. Сепак, имаме играчи кои се многу добри“.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама