Поврзи се

Ракомет

Македонија со јубилеен 700. погодок на Европско првенство

Македонската репрезентација на првиот меч од главната фаза на Европското првенство против Шпанија стигна до 700. јубилеен погодок на овие натпреварувања, пишува Спортмедиа.мк

Овој почесен погодок за „црвено-жолтите“ го постигна Мартин Поповски во 35. минута за 8-16.

ФОТО

loading...

Повеќе од Ракомет

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com