Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Телевизиска екипа од Хондурас со нетрпение чекаше да заврши натпреварот, кога прими Хондурас гол настана хаос

Телевизиската екипа Диарио Диез Ди Хондурас го следеа натпреварот Коста Рика-Ходнурас и со нетрпение чекаа да заврши натпреварот на кој Хондурас имаа минимално водство, но, сепак Коста Рика успеа да израмни во 95 минута и да се пласира понатаму.

Реклама

ФОТО

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com