Connect with us

Кошарка

ФОТО: Чкембаровите скандирања го прекинаа натпреварот Пелистер-Шкупи

Натпреварот од првото коло на македонската прва кошарска лига, Пелистер-Шкупи беше прекинат во спортската сала „Младост“ поради вулгарните скандирања на навивачката група „Чкембари“.

По кратка пауза и зголемено присуство на безбедносните сили на трибината од Чкембарите, натпреварот продолжи.

Реклама

ФОТО

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com