Connect with us

Други спортови

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.

„Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија.

На еврошампионатот ќе учествуваат 24 селекции. Половина од нив веќе се познати, а уште 12 ќе обезбедат учество преку квалификациите.

Место на ЕП ќе изборат победниците од седумте групи и најдобрите пет на второто место.

Реклама

ФОТО

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com