Connect with us

Фудбал

Адам Траоре понуден на Јувентус

Менаџерот Хорхе Мендеш, според порталот Calciomercato.com, му понудил на Јувентус можност да го донесе Адам Траоре од Вулверхемптон.

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло истакна дека сака неговиот тим да игра во формација 4-3-3, па Адам Траоре може да биде идеален за Старата дама.

Во пракса, Траоре би го заменил Даглас Коста, кој, наводно, разговара со неколку клубови, вклучувајќи го и Манчестер Јунајтед.

Calciomercato.com тврди дека Траоре му бил понуден на Јувентус од менаџерот Хорхе Мендеш, кој има одлични врски и со Старата дама и со Вулверхемптон.

loading...

Сепак, ако Јувентус реши да тргне по Траоре, тоа нема да биде ефтино. Цената на 24-годишниот фудбалер, кој минатата сезона постигна шест гола и запиша 12 асистенции во дресот на Вулверхемптон, е цели 70 милиони евра.

Старата дама може да собере средства за трансфер на Траоре со продажба на Даглас Коста и Федерико Бернардески. Сепак, дури и ако скапите пари не останат без конкуренција, за Траоре, наводно, се заинтересирани и клубови како Ливерпул и Манчестер Сити.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com