Connect with us

Тајмаут

Русокосото искушение страсно ќе го поддржи Фриц на Австралија Опен

Убавицата Морган Ридл, која е пријателка со нетенисерката Тејлор Фриц, веќе е во Сиднеј, Австралија, каде Фриц ќе се натпреварува на Австралија Опен. Русокосото искушение ужива во сончевите зраци, девет дена пред првиот Грен слем во годината. Морган (25) без сомнение страсно ќе навива за својата пријателка во текот на целиот турнир.

View this post on Instagram

A post shared by Morgan Riddle (@moorrgs)

25-годишната убавица работи како модел и инфлуенсер. Таа често ги израдува своите фанови со фотографии на социјалните мрежи или од тениските терени додека вика за Тејлор Фриц, која моментално е на 9-то место во светот.

Advertisement