Connect with us

Фудбал

„Алегри беше многу близу до Интер, но…“

Масимилијано Алегри беше на чекор од Интер.

Ова го рече Џовани Галеоне, поранешен тренер и учител на Алегри.

„Тој ја погоди стативата со Интер, беше многу близок, но односите на Конте со клубот беа прилагодени“, изјави Галеоне.

„Конте помина низ многу тешки периоди и моменти во кои даваше изјави што не требаше да ги даде“.

loading...

„Ериксен? Тој би играл со мене цел живот и мислам дека е исто и за Алегри “.

„Мислам дека Конте ќе го смени системот на игра за него“, додаде Галеоне

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com