Поврзи се со нас

Фудбал

Ангеловски за настапот на Адеми: Прогнозите беа дека 99 посто нема да игра, но изрази желба и настапи под инјекции

Селекторот Игор Ангеловски утрово имаше телефонско вклучување во емисијата „Студио 10“ на ТВ24, а освен за еуфоријата, успехот, еден момент посебно го издвои, а тоа е играчот за врска Аријан Адеми. За потсетување, Адеми настапи иако имаше повреда.

-Кога имате една безнадежна ситуациј и фудбалеритекој прогнозите велат дека нема да игра 99 посто нема да игра, зборувам за Адени и наеднаш се створи таа негова желба, под да кажам инјекции да насптапи на овој натпревар. Навистина тоа момче има многу многу препреки поминато. Знаеме какви проблеми имаше со допингот, неправедно обвинет, го помина сето тоа, се врати во врвна форма и видвоте вчера колку е значаен за нашата репрезентација, немам зборови да го опишам.

loading...

Facebook