Поврзи се со нас

Фудбал

Без Пандев, Адеми, Димитриевски…

Македонската фудбалска репрезентација утре игра против Естонија во рамките од новата сезона од Лигата на нации, со почеток во 15 часот. Но, на овој меч нема да бидат неколку клучни играчи. Според информациите нема да играат Пандев, Адеми, Алиоски, голманот Димитриовски. Поради тоа селекторот Игор Ангеловски дополнително ги повика од младата селекција Дарко Чурлинов, Тодор Тодоровски и голманот Ристе Јанков. Според последните информации, Кире Ристевски кој не настапи против Грузија поради позитивен тест, сега добил негативен, па ќе биде во комбинација.

 

 

loading...

Facebook