Connect with us

Фудбал

„Брозовиќ е добар играч, но тој не играч за нас“

Монако не го сака Марсело Брозовиќ.

Нико Ковач, тренерот на францускиот клуб, зборуваше за својот сонародник на прес-конференција.

„Мислам дека секогаш е многу лесно да се каже дека сум заинтересиран за играч со кој сум работел во минатото“, рече Ковач.

„Тој е многу добар играч, игра за одличен тим во Италија и е дел од националниот тим. Но, да бидам искрен, тој не е играч за нас. Ние во моментов одиме по други патеки“, додаде Ковач

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com