Connect with us

Фудбал

Бруталниот Интер и маестралниот Џеко ја понижија Болоња

Во четвртото коло од Серија А, Интер ја понижи Болоња.

Актуелните шампиони на Италија славеа со 6:1, а Един Џеко со два гола блескаше на натпреварот.

Се играше шестата минута кога Мартинез погоди за 1:0 на асистенција на Дамфрис.

Во 22. минута, во игра наместо Кора влегува Един Џеко, а минута подоцна Скриниар по асистенцијата на Димарац зголемува на 2:0.

Болоња доживеа нокаут по 34. минути игра кога Барела погоди за 3:0.

Подолу е истата слика на теренот. Вицино во 54. минута искористија одлично додавање од Димарац и погодиј за 4:0.

После тоа, на сцена стапи Един Џеко.

Џеко прво маестрално ја погоди мрежата на Болоња во 63. минута, на асистенција на Брозовиќ, а пет минути подоцна го постигна својот втор гол за 6:0.

До крајот на натпреварот, Џеко можеше да ја круниса одличната игра со хет-трик, но одбраната на Болоња овој пат беше подобра.

Гостите успеаја да постигнат почесен гол во 86. минута, а стрелец беше Теат за конечни 6:1.

Един Џеко сега има три гола на своето конто, една асистенција на четири натпревари во Серија А во дресот на Интер.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама