Connect with us

Фудбал

Бурдисо: Серија А може да си дозволи повеќе од еден CR7 само ако…

Италијанскиот шампионат во последниве години често беше критикуван за губење на сјајот. Но, се чини дека работите се променија и заслугата, покрај играта покажана од тимовите, е и враќање на големите шампиони, Кристијано Роналдо пред се.

Николас Бурдису, поранешен дефанзивец на Интер и Рома, зборуваше на оваа тема во интервју дадено за „Кориере дело Спорт“.

„Италијанското првенство не е многу привлечно? Искрено, не се согласувам. По карантинот, Серија А беше несомнено најубавото првенство, видени се различни стилови на фудбал”, рече Бурдисо.

„Италијанскиот фудбал мора да тргне по патот и тоа мора да го направи брзо, а тоа е подобрување на структурите. Откако ова ќе биде завршено, тогаш тие ќе можат да си дозволат не само еден Кристијано Роналдо, туку две, три, четири такви фудбалери.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com