Connect with us

Фудбал

Чудна комбинација на бои на резервниот сет на дресови на Барса

Барселона имаше малку подолга пауза поради нивниот настап во финалниот дел од Лигата на шампионите, а нивните настапи во првите две кола од Ла Лига беа одложени за подоцна.

Каталонците се уште се на подготовки, а вечерва одиграа пријателски натпревар против Џирона.

Барселона ја искористи оваа можност да го промовира својот резервен дрес за новата сезона.

Но, она што многу изненади е комбинацијата на бои. Шорцевите се зелени, додека дресот е розов, што секако е комбинација што не сме ја виделе толку често.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com