Connect with us

Фудбал

Диаз: Имав многу понуди, но го избрав Милан со причина

За време на презентацијата на прес-конференцијата, новата sвезда на Милан, Брахим Дијаз, ги објасни причините што го натерале да ја прифати црвено-црната понуда.

„Вистина е, имав многу понуди“, рече Диаз и продолжи:

„Но, Милан е историски клуб со луѓе кои работат на најдобар начин да го вратат таму каде што заслужува. Малдини сигурно беше поттик, задоволство е да се игра тука“.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com