Поврзи се со нас

Фудбал

Дибала го дочекува Мората со посебна порака

Алваро Мората се враќа во Јувентус.

-текстот продолжува по рекламата-

Шпанскиот напаѓач се враќа и ќе го носи црно-белиот дрес по искуството во Атлетико Мадрид. Старата дама одлучи тој да биде новиот напаѓач за оваа сезона.

Меѓу првите играчи на Јувентус што го пречекаа Алаваро Мората е Пауло Дибала, кој ќе биде негов колега за оваа сезона.

-текстот продолжува по рекламите-

Само за една сезона, двајцата напаѓачи воспоставија многу добра врска за која се надеваат дека ќе биде подобрена оваа година.

Дибала на Инстаграм напиша: „Колку е убаво што си повторно тука“.

Со овие двајца и Кристијано Роналдо, возможен е секој сон за навивачите на Јувентус.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама