Поврзи се со нас

Фудбал

Добри вести за селекторот Ангеловски, дефанзивецот има негативен тест, се приклучува на репрезентацијата

Откако стигна лоша вест дека Аријан Адеми е повреден и дека неговиот настап против Грузија е доведен под знак прашалник, добри вести селекторот Игор Ангеловки. Имено, Кире Ристевски беше исто така под знак прашалник поради новиот вирус, но според најновите информации тој добил негативен тест и ќе се приклучи на репрезентацијата.

Ристевски до последно беше неизвесен со оглед на фактот што беше носител на коронавирусот, па не се појави на првичната прозивка на Ангеловски, но ќе пристигне во Скопје во текот на денешниот ден.

 

loading...

Facebook