Поврзи се со нас

Фудбал

Екс ѕвезда на „Росинерите“: Милан и Наполи ќе се борат за скудетото

Поранешната ѕвезда на Милан и еден од најдобрите голмани, Кристијан Абијати даде интересно мислење за тоа кој оваа сезона е ја води битката за скудетото. Како што вели тој, први кандидати се Јуевентус и Интер, но додава дека за титулата ќе се борат Милан и Наполи кои имаат квалитет.

-Можам да кажам дека Милан и Наполи може да се борат за титулата во Серија А до крајот на сезоната. Ова е добра сезона, со добар квалитет и со четири до пет клубови кои се конкурентни за првото место, вели Абијати.

Токму овие две екипи во недела во вечерниот термин од 20:45 часот ќе ги одмерат силите, а Наполи ќе биде домаќин на Милан.

 

 

 

loading...

Facebook