Connect with us

Фудбал

Елмас одигра цел натпревар за Фенербахче во победата над Андерлехт

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас одигра уште еден цел натпревар под водство на новиот тренер. Тој имаше и одлична шанса на почетокот од вториот дел да го отвори резултатот но гостинскиот голман со крајни напори му го одбрани ударот.

Турскиот тим го скрши отпорот на Андерлехт во 71. минута со гол на Валбуена, а само три минути подоцна Фреј ги постави конечните 2-0.

По четири одиграни кола Фенербахче е на втората позиција со седум бода, Динамо Загреб е прв со девет но и натпревар помалку, тие играат вечерва со Спартак Трнава.

Извор: MKD.mk

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com