Connect with us

Фудбал

Емери го побара и Канте

Трофејниот шпански стручњак е убеден дека се потребни околу 60 мил. фунти за да се осигураат услугите на поранешниот фудбалер на Лестер

Предводникот на најбогатиот клуб во француската Лига 1, ПСЖ, Унаи Емери, сака во новата клупска сезона на располагање да ги има и услугите на стандардниот првотимец во дсресот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Челзи, Н’Голо Канте.
Трофејниот шпански стручњак е убеден дека се потребни околу 60 мил. фунти за да се осигураат услугите на поранешниот фудбалер на Лестер.

Сепак, поголемиот дел од англиските медиуми се убедени дека Канте нема да ја добие потребната дозвола за да ја промени клупската средина.

Реклама

Facebook

Реклама