Connect with us

Фудбал

„Форбс“ ги објави бројките, познато е кој е најплатен во 2020-та година, претпоставувате кој?

Економскиот магазин „Форбс“ ги објави бројките за заработката на спортистите, а најплатен во фудбалот за 2020-та година секако е Лионел Меси. Според „Форбс“ се проценува дека годишната заработка на Аргентинецот изнесува дури 126 милиони долари.

Втор на оваа листа е Роналдо со 117 милиони долари, трет е напаѓачот на ПСЖ Нејмар со 96 милиони долари. Истите играчи беа на истите позиции и во 2019-та година.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com