Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: 24 нации, еден трофеј, меѓу нив и Македонија

По одигрувањето на сите мечеви од плеј офот од Лигата на нации, познати се комплетните групи од Европското првенство, кое требаше да се одигра оваа година, но како што е познато поради пандемијата одложено е за следната година. 24 нации, држави, еден трофеј, меѓу нив и Македонија и македонското знаме. За прв пат во историјата сениорската фудбалска репрезентација ќе игра на едно големо натпреварување. По ракометарите и ракометарките, по кошаркарите, по селекцијата за играчи до 21 година во фудбал, сега и сениорите ја израдуваа Македонија со историскиот пласман.

loading...

Facebook