Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Ангеловски го објави списокот, сите се тука, за шест дена не очекува историски меч за пласман на ЕП

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари против Грузија (12. ноември, финале, плеј-оф за пласман на ЕП 2020), Естонија (15. ноември, Лига на нации) и Ерменија (18. ноември, Лига на нации).

Според она што може да се забележи тој ќе ги има сите расположливи сили за најважниот меч во историјата на македонската фудбалска репрезентација. Победа против Грузија значи и пласман на ЕП кое треба да се одигра следната година.

loading...

Facebook