Connect with us

Фудбал

ФОТО: Барселона одлучи, ова се новите дресови кои ќе ги носат на „Камп Ноу“

Во поголемиот дел од Европа, новата сезона тргна, почна и во Шпанија, но Барселона допрва ќе го одигра својот прв меч. „Мундо Депортиво“, познат медиуми близок до каталонскиот тим, под назнака ексклузивно објави како ќе изгледаат дресовите кои Барселона ќе ги носи на домашен терен. Она што може да се забележи е дека тие ќе изгледаат доста различно од оние од минатата сезона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com