Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Барселона против Атлетико Мадрид викендов во специјални дресови

Репрезентативната пауза е готова, а Барселона во сабота навечер му гостува на Атлетико Мадрид. Ова ќе биде тежок меч, дерби, а во текот на денешниот ден тимот од Каталонија соопшти дека на овој дуел ќе играат со посебни дресови. Дизајнот е инсипиран од знамето на Каталонија.

loading...

Facebook