Connect with us

Ракомет

ФОТО: Браќата близнаци Њокас го одработија првиот тренинг со РК Вардар

По заминувањето на браќата од Металург, Вардар брзо реагираше и договори трансфер.

Денеска близнаците Њокас го одработија првиот тренинг со РК Вардар, , откако беа завршени сите формалности околу нивниот трансфер во македонскиот првак.

Кевин и Оливие Њокас веќе се запознаа со своите нови соиграчи и работата на тренинзите.

 

ФОТО: Денис Дуковски, РК Вардар

Facebook