Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Игравте со срце, Македонија е со вас-Транспарент за фудбалерите пред влезот на скопскиот аеродром

Македонската фудбалска репрезентација утрово замина за Тбилиси каде утре вечер го игра клучниот меч во историјата. Противник е Грузија, финале од Плеј оф од Лига на нации, а победа значи пласман на ЕП.

Пред влезот на стадионот ги испрати транспарент на кој пишуваше: Игравте со срце, Македонија е со вас.

 

loading...

Facebook