Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Луис Суарез ѕиркаше во ВАР зад грбот на судијата, па доби картон

Луис Суарез беше многу нервозен на вчерашниот меч во Лигата на шампионите помеѓу Московска Локомотива и Атлетико Мадрид. Често пати му приговараше, а на крајот доби жолт картон. Но, причината е бизарна, имено имаше една ситуација поради која судијата мораше да ја прегледа ВАР снимката, а Суарез се одлучи да ѕирка зад неговиот грб. Се разбира за ова доби жолт картон.

loading...

Facebook