Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Македонски репрезентативец и неговото семејство позитивни на Ковид 19 еден ден по мечот со Ерменија

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски на социјалните мрежи објави дека тој и неговото семејство се позитивни на Ковид. Информацијата доаѓа само еден ден откако играше против Ерменија (0:1). Тој на овој меч настапи од првата минута, но во второто полувреме побара замена откако по една акција седна на тревникот сигнализирајќи дека повеќе не може да издржи.
Засега тој и неговото семејство се во добра здравствена состојба.

loading...

Facebook