Connect with us

Фудбал

ФОТО: Манчестер Јунајтед ги воодушеви навивачите со дресовите за гостински натпревари

Манчестер јунајтед утре го игра полуфиналето од Лигата на Европа против Севилја.

Црвените ѓаволи имаат шанса да го освојат ова натпреварување, но Севиља е секако најтешкиот можен противник.

Пред утрешниот натпревар, Јунајтед ги претстави и гостинските дресови за новата сезона и тие веројатно ќе играат во нив утре.

loading...

Навивачите на англискиот гигант се воодушевени од тоа како изгледа овој дрес, а Адидас повторно направи одлична работа.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com