Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Ова се нашите момчиња кои ќе влезат во историјата, насмеани лица во Тбилиси

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Тбилиси. Денеска ќе има еден тренинг, колку да се почуствува теренот, а утре попладне, со почеток во 18:00 часот се игра најважниот меч во историјата. Победа против Грузија значи пласман на ЕП. Влогот е голем, но има оптимизам кај нашите фудбалери. Расположението е тука, но и насмевките на нивните лица.

Фотографиите се превземени од ФФМ

loading...

Facebook