Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Почна историската мисија пласман на ЕП, еве кој прв пристигна од репрезентативците

Македонските репрезентативци полека се собираат. Почнува мисијата пласман на ЕП, односно подготовките за пресметката со Грузија која е на програмата на 12-ти ноември. Несторовски, Ристовски, и уште неколкумина веќе пристигнаа. Се очекуваат најдобрите, Елмас, Пандев, Алиоски, Адеми, Барди, кои во текот на денот ќе се приклучат.

loading...

Facebook