Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Што прави Мбапе на клупата додека неговата Франција губи од Финска?

Во пријателски меч Франција е поразена од Финска со 2:0. Сепак, интересен момент на мечот. Дури беше прикажан и на големиот екран на стадионот. Во главна улога Килијан Мбапе. Додека седеше на клупата, покриен со ќебе, за него поинтересен беше неговиот телефон и што има на социјалните мрежи отколку мечот во кој губеше неговата репрезентација.

 

loading...

Facebook