Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Стотка за Енис Барди

Македонскиот репрезентативец Енис Барди го одигра 100-тиот меч во дресот на Леванте. Тој синоќа беше стартер на мечот против Алавес, одигра 86 минути, а потоа беше сменет. Пред дуелот доби дрес со неговото име на кој беше испишан бројот 100. Натпреварот заврши 1:1, а Леванте со само една победа е во опасната зона.

 

loading...

Facebook