Поврзи се со нас

Фудбал

Гатузо до познат новинар: Рекол дека имаме материјал за титула? Кажете му нека се е*е, мораме да бидеме сериозни!

Познатиот новинар, Џанлука ди Марцио, синоќа по победата на Наполи на гостински терен против Болоња, изјави дека овој тим има материјал за шампионската титула. Кога ова му беше пренесено на тренерот на Наполитанците, Џенаро Гатузо, тој даде интересна изјава.

-Рекол дека имаме материјал за титула? Кажете му нека се е*е, мораме да бидеме сериозни!

Инаку, до крајот има уште да се игра, а Наполи во моментов е на третото место со  14 бодови, односно пет победи и два порази од седум меча. Како што е познато, на Наполи му е одземен еден бод поради неиграњето на мечот со Јувентус.

 

loading...

Facebook