Connect with us

Фудбал

Гвардиола не се откажува, сонот на Сити може да се оствари во јануари

Манчестер Сити повторно ќе се обиде да го донесе Хари Кејн.

Според „ESPN“, Пеп Гвардиола не се откажува од идејата да ја донесе sвездата на Тотенхем и Граѓаните се подготвени да започнат напад во јануари.

Сити ќе се обиде да ги убеди челниците на Тотенхем да го пуштат играчот во зимскиот трансфер период.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама