Connect with us

Фудбал

Интер ја намалува цената за Годин

Интер е подготвен да го отстрани Диего Годин од тимот за многу ефтина цена. Кориере дела Сера пишува дека тимот на Рен во Франција е заинтересиран за Уругваецот, а во Интер се надеваат дека ќе биде постигнат договор.

Атлетико Мадрид го донесе дефанзивецот како слободен агент, но немаше влијание и улога што ја имаше во Франција. Уругвајскиот ветеран се претстави добро во последните игри по пандемијата, но не доволно за да остане.

Така Интер ќе се ослободи од неговата плата од 7 милиони евра по сезона.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com