Поврзи се со нас

Фудбал

Искри во соблекувалната на Реал Мадрид поради одредени играчи во стартната постава

Реал Мадрид загуби со 4:1 на гостувањето кај Валенсија викендов, а мадридски „АС“ пишува дека во соблекувалната имало искри. Наводно одредени играчи биле незадоволни со одлуките на Зинедин Зидан, особено на онаа за почетниот состав. Одредени играчи покажале незадоволство бидејќи Зидан направил непотребни измени во составот.

Најголемото изненадување било тоа што Тони Крос и Ферланд Менди останале на клупата, а шанса добиле Марсело и Иско кои некое време не се во форма.

„АС“ пишува дека одредени играчи жестоко негодувале поради ваквата одлука, но Зидан сето тоа го игнорирал и по мечот воошто не им дозволил на играчите да коментираат одлуки околу составот.

 

loading...

Facebook