Connect with us

Фудбал

„Јувентус ќе го продаде Роналдо за 60 милиони евра“

Иднината на Кристијано Роналдо се чини дека останува неизвесна и покрај негирањата направени од претседателот Ањели во последните денови.

Во Англија, всушност, тие се убедени дека Јувентус го стави на продажба Португалецот.

Според „The Sun“, ЦР7 не се смета за недопирлив во црно-белиот табор и претседателот Ањели, и покрај изнесените изјави, би можел да го продаде доколку некој испрати понуда од 60 милиони евра.

Англискиот весник е многу уверен дека Јувентус би можел да го продаде 5-кратниот освојувач на Златната топка во случај на ваква понуда.

Тимови заинтересирани за поранешната ѕвезда на Реал Мадрид би можеле да бидат ПСЖ, но и двата тима од Манчестер, Сити и Јунајтед.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com