Connect with us

Фудбал

Конечно, директен пренос на МРТВ од мечевите на Македонија со Грузија и Бугарија

Македонската фудбалска репрезентација утре вечер со почеток во 18:00 часот и гостува на Грузија во рамките од Лигата на нации. Првиот меч во Скопје заврши со победа на Грузиците од 0:3. Во моментов Грузија е лидер со 10 бодови, а Македонија е втора со 7. Во понеделник на домашен терен во Скопје, Македонија ја пречекува селекцијата на Бугарија.
Добри вести од националниот сервис, МРТВ, од каде потврдија дека ќе вршат директен пренос од двата натпревари.

Facebook