Connect with us

Фудбал

Куман не се откажува од напаѓачот, чудна желба од тренерот

Барселона размислува за новата сезона и се повеќе размислува за напаѓачот Депај. Барса се интересираше за холандскиот фудбалер заснован на фактот дека тренерот Куман добро го познава.

Куман го сака во тимот, бидејќи самиот тренер сака да внеси свежина и промена на шемата во тимот.

Депај ќе дојде во голем тим по позитивното искуство што го доживува со Лион. Зад себе ја остави повредата која го мачеше долго време.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com